Červen 2014

Every day

27. června 2014 v 16:40 | *Nat* |  Tagy atd.
Ahoj, jsem tady s dalším článkem z 30 questions challenge. Přesné znění je: Popiš do detailů svůj den. Přijde mi to dost osobní, ale o tom to vlastně je. Takže se do toho pustím. Budu popisovat den, kdy je škola, protože o víkendu je to vždycky jinak. No, tak já jdu na to.
Ráno vstanu v 6:40 a vstanu hned, protože potom už bych to nezvládala, na to se znám. Zajdu si umýt ruce a nasadím si kontaktní čočky, udělám ranní hygienu a očistím a hydratuju pleť. Rychle najdu něco na oblečení, vybírám podle počasí a podle nálady. Potom někdy použiju korektor a pudr, ale většinou nic. Podle toho, jak ráno vypadám:D. Ustelu si postel a uklidím lampu, kterou mám přes noc na jiném místě dlouhé povídání. Sejdu schody a udělám si snídani, když jdu do školy, tak mám většinou čoko kuličkynebo jak se to jmenuje :Ds mlékem. Když je chladněji, vezmu si bundu, obuju si boty a jdu do školy, když vycházím, bývá okolo 7:30.
Poté jsem ve škole. Domů přijdu okolo 13:30, pokud nemám odpolední vyučování. Dojdu do pokoje a převleču se. Dám si oběd, kdyterý připravila mamka:D, u jídla si skoro vždycky čtu nějakou knížku. Pak si na chvilku odpočinu u telefonu, čeknu instagram, facebook atd. Je to jen asi 10 minut a sednu si ke stolu a udělám si domácí úkoly. Pak si do batohu nachystám věci do školy na další den.
Konečně přicházíme k volnému času, třeba si ještě čtu, poslouchám hudbu, jdu ven, jsem na počítači, sleduju filmy... Prostě aktivity, které mě baví. Zajdu si na věčeři, kterou mám někdy u notebookuale to jen, když má mamka dobrou náladu.:D Na večer si dávám spíš menší jídla, hodně nejím a ani nemám chuť.. Zajdu udělat hygienu, umýt se, vyčustit si zuby...však to znáte.
Poté řeknu všem dobrou noc:D, jdu do svého pokoje, vytáhnu si kontaktní čočky a po zbytek večera mám brýle, aby oči už odpočívaly. Odmaluju se a očistím a postarám se o pleť (krémy, vody atd.)... Převleču se do pyžama, rozsvítím si lampu, zapálím svíčku a chvilku v posteli sleduju na mobile youtube nebo hraju nějakou hru.Sfouknu svíčku, zhasnu a jdu spát.
To je celý můj školní den. Nic moc zajímavého a divím se, jestli se to někomu chtělo číst. Budu moc ráda za komentář a přeju všem krásný den. A taky gratuluji, pokud jste se dočetli až sem.

Hvězdy nám nepřály

26. června 2014 v 17:39 | *Nat* |  Books
Autor: John Green
Název: Hvězdy nám nepřály
Oreginál: The fault in our stars

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.

Můj názor: Já už jsem, jak víte tenhle článek psala, ale nevím jak, prostě se mi to smazalo. Takže je to tu znova,a el už ne tak do podrobna. Jestli chcete znát všechny mé pocity, tak si určitě přečtěte předchozí článek tady. Tahle kniha mne naprosto uchvátila, vším. Většinou si píšu papírky s oblíbenýma stránkama z knih, které čtu. Tady bych opravdu, ale oravdu zapsala každou stranu. Nebyla jediná, kdy bych se neudila. Autor to napsal takovým zajímavým a neobvyklým způsobem, tedy alespoň pro mně. Jsou tam opravdu krásné citáty. A Okay? Okay. jsem si prostě zamilovala. Český překlad knihu trochu ničí, ale co bych taky mohla čekat, oreginám je vždycky nejlepší. Nechci to tady dlouho rozepisovat, protože na tuhle knihu má každý svůj vlastní názor. Takže já na 100% doporučuju a řadím mezi úplně nejoblíbenější knihy. Neuvěřielné, jak se v jedné minutě můžete smát a ve druhé už plakat. Smekám, vážně hodně působí na emoce. Nádherný příběh.

The Fault In Our Stars

18. června 2014 v 21:02 | *Nat* |  Other
Ano, už jsem o tomhle psala, psala jsem o knížce. Dneska jsem tu kvůli filmu. Pokusím se ten článek udělat co nejkratší, to ale asi nepůjde. Zamilovala jsem si tu knihu, o tom nemluvě a je jedna z mých nejoblíbenějších. A jakmile jsem zjistila, že dělají i film, měla jsem Vánoce. Do kina moc nechodím, ale tohle by mělo stát za to, tak jsem to riskla. A víte co? Vyplatilo se to několikanásovně! Tohle je jeden z nejdokonalejších filmů, které jsem viděla. A bylo to poprvé, co jsem u filmu hodně, ale opravdu hodně upřímně brečela. Ale taky jsem se smála, dost smála. Jak to udělali? Musela jsem vypadat hrozně...
Ten příběh mě chytil za srdce a to doslova, držela jsem si hrudník, abych nekřičela, pláčem nebo smíchy. Ovšem vraťme se trošku k začátku. Když jsem zjistila, že Augusta má hrát Ansel Elgort, posmutněla jsem. Ten vůbec nevypadal jako můj vysněný Augustus Waters. A víte co? Nikoho jiného tam dát nemohli. On se tam přesně hodil a nikdo by ho nezahrál lépe. Tohle byl přesně ten Augustus, kterého jsem si představovala. A mám z toho hroznou radost. Ten film prostě musíte vidět a pak všechno, úplně všechno pochopíte.
Další úžasná věc je to, že má úplně nádherné songy, hlavně, ty, co k němu třeba někdo nazpíval i jako z inspirace, prostě vám je sem musím dát a alespoň ten první si povinně pusťte. Není nic, ale vážně nic, co bych vytknula. No, vlastně jednu věc možná jo. Vadí mi, že ten film nebyl nekonečný.

Music, music, music..

15. června 2014 v 17:26 | *Nat* |  Tagy atd.
Ahoj, ahoj. Je tady další článek z 30 questions challenge. Dnes to bude něco o hudbě. Miluju hudbu! Mám napsat 10 posledních songů na mém facebooku. Jenže já na FB moc písniček nedávám, takže musím jít hooodně dozadu. Bude to dost práce. Očekávejte teda i nějaké ty starší písničky. Upřímně? Ani nevím, jestli jich bude deset. A určitě mi napište do kementářů jaká se vám nejvíce líbila. Jdu hledat..
Tak jak vidíte, našla jsem jich jen 5 a to jsem projela celý můj facebook. Sahají až do roku 2012, někdy v té doě jsem si taky založila facebook. Víc jich prostě není. Takže se smiřte jen s tímto množstvím. Užívejte si poslední 2 týdny školyto bylo aronie, kdyby to někdo nepoznal.

1. Lady Gaga- Applause
2.2.20142. The Script feat.Will.I.Am- Hall Of Fame
1.12.20143.Rihanna - We Found Love ft. Calvin Harris
29.3.2012
4. LMFAO- Party Rock Anthem ft. Lauren Bennet
29.3.20125. R.I.O. feat. U-Jean - Turn This Club Around
29.2.2012

So scary

12. června 2014 v 18:50 | *Nat* |  Tagy atd.
Ahoj, ano, nevím, co psát za články, tak se teď chci věnovat 30 questions challenge. Tentokrát to bude o tom, čeho se bojím. Správně je to: Popiš své tři obavy. Mám strach z mnoha věcí, ale pokusím se teda napsat ty tři.
Půjdeme na to..
První věc, které se fakt bojím je strach. To je to nejzvláštnější, co jsem mohla napsat. Ale já se vážně bojím strachu. Většinou začnu mít strach z toho, že se bojím, že budu mít z něčeho strach. Doufám, že ta věta alespoň trochu dávala smysl.:D Nevím, jak to vysvětlit, ale snad to chápete.. Prostě se bojím strachu, protože ho vážně nenávidím. Je to strašná věc. Brrr..!
Další věcí, které se bojím jsou pavouci! Nejsem si jistá, ale myslím, že z nich mám vážně fobii. Někde je třeba i úplně malinký pavouček a já už začnu hrozně dýchat a mám pocit, že omdlím. To není zrovna nejlepší. A kromě toho se celkově bojím všech broučků a podobné havěti. Ale pavouků nejvíc, to je horor! Dokonce, i když někdo chce toho pavouka vzít, tak musím jít do jiné místnosti, protože se mi dělá špatně.
A další obava je ze tmy. Opravdu mi z ní není dobře. Někdy si připadám, jako malé dítě, když z ní mám strach. Večer usínám s lampičkou, kterou potom až usnu mamka chodívá zhasnout.:D Nemám z ale (naštěstí) takový strach jako z pavouků. To určitě ne. Ale vždycky si začnu představovat nějaké věci, které tam vůbec nejsou a pak mám prostě strach. A neříkejte mi, že ve tmě není všechno děsivější, je. No ne?


TAG #3 - 4 krát

9. června 2014 v 13:05 | *Nat* |  Tagy atd.
Ahoj, vím, že poslední dobou je tady moc tagů, challenge a články bez významu.. Ale já teď tak nějak moc nemám o čem psát. Takže je tady další tag. Přišel mi zajímavý, takže jsem se rozhodla ho udělat. Pojďme na to. A určitě, pokud chcete, taky tag udělejte, já nikoho tagovat nebudu. Spočívá to v tom, že vždycky napíšu 4 věci, které mám zadané. Takový tag jsem nikde zatím moc neviděla, přijde mi zajímavý, takže uvidíme, co z toho vzejde. Budu moc ráda za každý váš názor nebo komentář. A fotku jsem nefotila já, pokud by jste se ptali. Je z tumblr, jako většina mých fotek na tomto blogu. A ještě jedno upozornění, tenhle tag mám z tohoto blogu. Nechci to tady mít na blogu tak nepřehledné, takže tag se nachází v celém článku. Užijte si mnoho nudných informací v tomto článku!
birdasaurus: katekipley | VSCO Grid

Základní věci o mně

7. června 2014 v 12:00 | *Nat* |  Tagy atd.
Je tady první bod z 30 questions challenge. Přesně je to: napiš 20 základních informací o sobě. Takže je to tady. Chtěla bych upozornit, že to nebude až tak moc osobní. Nerada píšu osobní věci "jen tak někomu". No, ale snad to i tak někoho zaujme. Tenhle článek vložím do rubriky "Diary". Protože si myslím, že je to něco jako deníčkový článek. Dá se to tak říct? Nevím, ale prostě bude tam. Jsem nemocná, takže je to super věc na zahnání nudy. Budu se snažit, aby to bylo alespoň trochu záživné, ale nevím, jestli se to povede. Tak já se dám do toho, no snad jich vymyslím co nejvíce.
1. Jmenuju se Natálie.
2. Narodila jsem se 20.3.2000.
3. Ve škole jsem spíš "jazykový typ".
4. Žiju v České Republice.
5. Učím se AJ a NJ.
6. Měla jsem více blogů.
7. Mám atopický exem a jsem alergik na hodně věcí.
8. Mám dlouhé, husté a hnědé vlasy.
9. Nemám domácí zvíře.
10. Jsem malá.
11. Dá se říct, že jsem outsider.
12. Byslím v rodinném domě.
13. Asi 9x jsem se stěhovala.
14. Mám 2 bratry.
15. Miluju svoji mamku.
16. Jsem totální knihomol.
17. Nesleduju seriály. Jen PLL.
18. Někdy píšu příběhy.
19. Mám pocit, že mám šestý smysl. (:D)
20. Jsem věřící. Věřím v Boha a anděly a nenechám si do toho od nikoho mluvit.


30 questions challenge

6. června 2014 v 19:05 | *Nat* |  Other
Ahoj! Dneska tady pro vás mám článek, který se asi bude posledních několik dní tak nějak opakovat. Chtěla jsem si zkusit něco zajímavého, ale tagy už jsou trochu ohrané. Takže jak už jste asi z názvu zjistili, je to challenge. Nebudu to dělat každý den, protože tady nechci mít jen články na tohle téma, takže tak nějak, kd se mi bude chtít. Challenge jsem nevymyslela já, jen aby bylo jasno! Jedná se vlastně o to, že každý den (u mně asi trochu jinak) napíšu jeden článek na bod v téhle challenge. Takže jde vlastně o to, aby jste se o mně dozvěděli co nejvíce věcí. Ještě jsem se nerozhodla, do které rubriky tyhle články budu dávat, ale myslím, že každý podle toho, kam tak nějak patří.
Můžete si samozřejmě udělat také, já vám tady teď dám seznam těch bodů. Moc se na to těším a první článek se pokusím přidat už dneska nebo zítra. Snad to bude zajímavé. Užívejte si dny.
6. Obrázek tvého dnešního účesu
7. Napiš o svém oblíbeném zpěvákovi nebo kapele
8. Pět oblíbených citátů
9. Něco co tě rozesměje
10. Jak by měl vypadat tvůj vztah
11. Tví mazlíčci + fotky
12. Letní vzpomínka
13. Proč píšeš svůj web
14. Padesát faktů o tobě
15. Něco, co tě naštve
16. Představ své oblíbené blogy a proč je navštěvuješ
17. Tvůj názor na drogy a alkohol
18. Obrázek tvých očí
19. Pět mužů, kteří jsou pro tebe nejatraktivnější
20. Tvoje oblíbená pohádka
21. Co děláš, když venku prší
22. Obrázek toho, co jsi dnes měla na sobě
23. Piš o svých oblíbených školních předmětech
24. Nejlepší osoba ve tvém životě
25. Nejlepší kniha, co jsi kdy přečetla
26. 10 věcí, co chceš udělat před tím, než zemřeš
27. Obrázek tvého rukopisu
28. Pět zásad tvého života
29. Krátký příběh o čemkoliv
30. Napiš svůj názor na tvou budoucnost

Book graphic

4. června 2014 v 20:44 | *Nat* |  Fotky
Ano, ano, je tu další nezajímavá grafika. Ale myslím, že jako jeden z mála výtvorů se tento povedl. Našla jsem si na tumblr fotku, která se mi docela zalíbila. Já, jak už vidíte z názvu blogu, miluju čtení! A čtení v přírodě je nejlepší. Ale když čtu, tak mám většinou pocit, že jsem v nějakém "vesmíru". Prostě v jiné dimenzi (píše se to tak?) než normálně. Je to nádhera.. A tak jsem si fotku trochu vylepšila. A aby nebyl rozdíl tak moc vidět, pro jistotu jsem ji hodila do černobílé kombinace.
Zrovna mě s touhle fotkou napadá ještě jedna věc.. Zkusím ji možná trochu vylepšit, možná ještě trohu více. Ale to bych už nehcala na jiný článek. Takže tady je!
Fotka před úpravou:

Fotka po úpravě v celém článku:

We need change

4. června 2014 v 16:42 | *Nat* |  Other
Všechno někde končí a všechno někde začíná. Dlouho jsem uvažovala.. Chtělo už to změnu. Je mi to líto, ale musím se mého milovaného designu vzdát. Chtěla jsem něco na trochu jiný styl. A tadáá, tady to je! Nevím, jaký máte vy názor, ale mě se docela líbí. Myslela jsem, že to dopadne malinko lépe, ale i s tímto jsem spokojená. Je to jen jakoby "obrázek", ale předtím bylo všechno tak nějak přeplácané. Chce to na chvilku něco oddechovějšího. Tady teda mám můj nový květinkový design.
Popisky jsou si nechala a tvořila sjem je sama. Takže budu ráda, když je nebudete považovat za své! Obrázky jsou z internetu, myslím, že skoro všecny z tumblr.
Změnila jsem i font písma, nevím, zda je to lepší. Už je to ale tak a nejde to zpět. Obrázek starého designu najdete v celém článku, teda pokud nemáte celý článek otevřený. Krásný den! A prosím, napište mi svůj názor.